PhotoMake 2.0 - Program do obróbki grafiki rastrowej
Innowacyjny, łatwy w obsłudze, wielozadaniowy program do obróbki grafiki

Aktualności

Dzień: 17 lipca 2012 - "Program Notesmanager do pobrania"


                    Dzień: 6 maja 2012 - "PhotoMake 3.0" - pierwsze słowa

Dla wszystkich użytkowników, którym spodobał się program PhotoMake 2.0 mam dobrą wiadomość.
Program PhotoMake 3.0 niedługo wejdzie w fazę produkcji. To nie koniec dobrych wiadomości.
- Program PhotoMake 3.0 będzie jeszcze bardziej rozbudowany.
- Program PhotoMake 3.0 będzie oferować jeszcze więcej możliwości edycyjnych.
- Program PhotoMake 3.0 będzie oferować łatwiejsze funkcje zaznaczania i malowania figur.
- Procesy wydajnościowe zostaną poprawione. Już dziś wiem, że udało się poprawić "pamięciożerność" o... 300%. Dzięki temu program będzie działać szybciej.
- Program PhotoMake 3.0 będzie wyglądał duż o ładniej i nowocześniej.

Program PhotoMake 3.0 będzie miał mnóstwo innych zalet. O wszystkich pracach nad projektem dowiecie się Państwo ze strony oficjanlej projektu. Strona ta pojawi się jednak za bliżej nieokreślony czas, ponieważ sama praca nad projektem jest na razie w fazie początkowej.

W tym miejscu również pragnę podziękować wszystkim tym z Państwa, którzy byli na tyle mili, aby poinformować mnie o zainstaniałych błędach w aplikacji oraz o swoich pomysłach, które z pewnością zostaną wykorzystane aby usprawnić pracę z programem.

Program photoMake 2.0 odnisł naprawdę duży sukces i liczę, iż od czasu wydania PhotoMake 2.0, rodzina programów "PhotoMake" będzie corocznie wydawana, cały czas spełniając oczekiwania coraz to większym wymaganiom.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wybrać program PhotoMake 2.0. Mam nadzieję, że ten wybór Państwa nie zawiódł i wraz z kolejnymi wersjami będzie tylko lepiej.

                      Dzień: 6 maja 2012 - "Nowy program: NotesManager"

Witam wszystkich serdecznie po długiej nieobecności. Przez cały ten czas prace trwały nad różnymi zagadnieniami programistycznymi. Dziś moge już oficjalnie ogłosić mój nowy projekt - NotesManager.
Będzie to program dość rozbudowany, aczkolwiek podobnie jak w przypadku PhotoMake 2.0, pomimo swojej złożoności będzie banalny w użytkowaniu.
Jak nazwa wskazuje będzie to program do pracy ze swoimi notatkami, ale to nie wszytko. Program będzie oferować:
- Ustalenie bardzo szczegółowe tygodniowych obowiązków.
- Ustalenie terminarzu zadań, gdzie będziemy mieli możliwość wpisania ważnych spotkać, zdarzeń oraz zadań do wykonania.
- Przechowywanie notatek. Program bardzo zgrabnie przechowa nawet ogromną ilość notatek.
- Przechowywanie kontaktów, gdzie możemy wpisać nawet bardzo szczegółowe informacje o danej osobie.
- Daty i rocznice zapobiegną przed zapomnieniem ważnej uroczystości. Będziemy mieli możliwość przechowania wszystkich dat jakiegokolwiek rodzaju.
- Sejf haseł, który umożliwi zapamiętanie doowlnych haseł w programie. Nie ważne czy to piny, czy hasła do strony WWW.

Wszystkie te dane będziemy mogli dowolnie grupować co ułatwi wyszukiwanie. Program również oferuje dość obszerne opcje edycyjne co do samego wyglądu, dzięki czemu to użytkownik ma możliwość wybrania dowolnej skórki jeśli domyślna go nie zadowoli.

Program aktualnie jest blisko zakończenia prac. Niedługo pojawi się strona WWW na której będą najnowsze informacje o projekcie. Program będzie podobnie jak PhotoMake 2.0 w pełni darmowy.

Dzień: 14 stycznia 2012 - "Chip 02/2012"

W najnowszym numerze Chip 02/2012 jako jedna z pełnych wersji na płycie pojawi się aplikacja - PhotoMake 2.0
Jeśli ktoś jest ciekaw zawartości pisma i chce skorzystać z aplikacji to nie ma lepszego sposobu jak zakupić Chip 02/2012

Dzień: 9 Grudnia 2011 - "Rezultaty"

Po dłuższej przerwie, w której wydarzyło się wiele rzeczy postanowiłem napisać kolejny news. News ten podsumuje pierwsze dni premiery i krótko pokaże co w aplikacji zostało docenione, a co zganione.

Program PhotoMake 2.0 po swojej premierze został zgłoszony do dodania na wielu portalach z oprogramowaniem. Chwilę trwało nim to nastąpiło ze względu na gruntowne testy jakie musiał przejść program nim został dodany do baz.
Na dzień dzisiejszy strony z oprogramowaniem, które dodały program PhotoMake 2.0 to:
www.dobreprogramy.pl
www.programosy.pl
portable.info.pl
tech.wp.pl
download.komputerswiat.pl
darmoweprogramy.pl
legalne.info
www.instalki.pl
www.pliksy.pl
www.eprogramy.net
www.centrumxp.pl
pobierz.pl

Jest to dość pokaźna ilość stron w tym także ogromne serwisy. To dobrze, ponieważ program dzięki temu został dany do użytkowania ogromnej ilości użytkowników, a co za tym idzie - zostaje do mnie zgłoszona większa ilość maili z informacjami co się podoba w aplikacji, a co nie.

Ogromną zaletą według większości z Was, jest to, że aplikacja działa dużo szybciej od GIMP-a, a przy tym posiada intuicyjny i bardzo prosty interfejs. Jest to zaleta zgłaszana przez znakomitą większość użytkowników za co niezmiernie dziękuję.
Wadą zaś, która często dokucza użytkownikom jest brak wsparcia dla obrazków png oraz brak warstw w aplikacji. Nad tymi wadami oczywiście będą trwać prace przy kolejnej wersji oprogramowania.

Ogólna ocena aplikacji według średniej ze wszystkich stron i baz, gdzie został dodany program jest bardzo wysoka. Ogólna ocena aplikacji wacha się pomiędzy 7, a 8 w skali od 1-10.
Taka ocena zdecydowanie satysfakcjonuje i motywuje do kolejnych wersji oraz do wprowadzania poprawek w aktualnej.

Dziękuję wszystkim za korzystanie z mojego oprogramowania. Dzięki Waszym radom i wymienianiu tego co możnaby ulepszyć, program staje się jeszcze lepszy i zadowoli jeszcze większą liczbę użytkowników.

Pozdrawiam.

Dzień: 24 Listopada 2011 - "Premiera"

Program można było pobrać już wczoraj wieczorem, jednak to dziś oficjalnie jest premiera programu. PhotoMake 2.0 od dziś jest oficjalnie gotowym programem. Pobrać go może każdy zainteresowany w dziale download.
Serdecznie zapraszam do korzystania z aplikacji. Oczywiście jeśli ktoś ma pytania lub prośby proszę pisać na mój mail. Znajdziecie go w stopce na tej stronie.

Pozdrawiam.

Dzień: 21 Listopada 2011 - "Data premiery przesunięta"

Z powodu licznych testów i poprawiania ostatnich błędów data premiery przesunięta została o 3 dni. Jeśli testy przebiegną zgodnie z planem oraz nie zostaną wykryte żadne usterki w aplikacji premiera programu nastąpi 24 listopada.

Dzień: 14 Listopada 2011 - "Tutoriale ukończone"

Dziś zostały dodane ostatnie tutoriale. Niestety nie są to wszystkie na jakie miałem pomysł, jednak manifo nie udostępniło jeszcze większej pojemności dysków i na większą część artykułów należy poczekać jeszcze. Nie zależy to ode mnie.
Tutoriali jest jednak na tyle dużo, że powinny zadowolić większość userów. Reszta musi troszkę poczekać.

Teraz nastąpiła najważniejsza część, czyli poprawki ostateczne i premierowe. Premiera programu jest przewidywana na za tydzień. Czyli oficjalna premiera programu nastąpi 21 Listopada.

Liczę na to, iż program spełni oczekiwania większości użytkowników. Niedługo też umieszczę listę poprawek jakie nastąpiły od czasów wydanej bety. Dodam tylko, że pojawiły się między innymi nowe filtry.

Dzień: 8 Listopada 2011 - "Opisanie wszystkich filtrów"

Z dniem dzisiejszym opisane zostały pokrótce wszystkie filtry istniejące w programie. Opis tych filtrów powinien uświadomić każdemu użytkownikowi jak łatwy w obsłudze jest program PhotoMake 2.0 i jak wiele możliwości on daje.

Dziś również rusza kolejny etap prac nad stroną, czyli stworzenie przydatnych tutoriali. Tutoriale te będą opisywać jak korzystać i jak dojść do wielu ciekawych efektów. Z czasem to Wy będziecie mogli wymyślać kolejne coraz ciekawsze sposoby na uzyskanie wymarzonych fotografii.

Dzień: 2 Listopada 2011 - "Utworzenie działu "Filtry" oraz "Tutoriale""

Już dziś postanowiłem utworzyć nowe działy. Są to: "Filtry", gdzie opisane zostaną wszystkie dostępne w programie filtry do obróbki obrazu. To tam znajdziecie Państwo wszystkie szczegóły dotyczące filtracji fotografii. Podstrona "Filtry" jest podzielona na kilka innych podstron tak jak to jest w programie. Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł łatwo odszukać interesujący go filtr i w razie konieczności dowiedzieć się jak działa.
Drugim działem nowym jest dział "Tutoriale". Na razie nie zawiera on kompletnie nic, lecz zaraz po wprowadzeniu danych w działach dotyczących filtracji umieszczone zostaną na stronie dodatkowe "kursy" o tym jak filtrować obrazy tak by efekty były olśniewające. Tutoriale te dotyczyć będą kilku ciekawych zagadnień o tym jak tworzyć obramowanie na fotografii, jak mieniać kolor oczu lub włosów oraz jak usuwać nieczystości na skórze przy pomocy pędzla i stempla. Wszystko to już niedługo.

Dzień: 1 Listopada 2011 - "Opinie o becie"

Wersja beta programu PhotoMake 2.0 została przyjęta bardzo ciepło za co niezmiernie dziękuję. Pragnę podziękować wszystkim testerom za ich nieoceniony wkład w rozwój projektu oraz wszystkim tym, którzy choć w najmniejszym stopniu przyczynili się do tego, że program staje się lepszy. Od czasu wydania bety zgłosiło się wielu ludzi zgłaszających swoje uwagi i prośby. Wiele z tych uwag i próśb wziąłem sobie do serca i już dziś prace nad wersją Alpha są w toku. Kilka niedociągnięć zostało już poprawione oraz dodano dwa nowe filtry. Wersja Alpha, czyli wersja oficjalna premierowa przewidywana jest już za dwa tygodnie.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przetestowali program i zgłosili swoje uwagi. To dzięki Wam program staje się lepszy.

Specjalne podziękowania chciałbym złożyć mojej dziewczynie, która z zapartym tchem i wypiekami na twarzy oceniała moją pracę i pragnęła dowiedzieć się jak najwięcej o programie. Dzięki jej ciekawości i pytaniom jeszcze lepiej zrozumiałem gdzie leżą zalety, a gdzie wady produkcji. Wiedza ta pozwoli uczynić program jeszcze lepszym. Dziękuję Dorotko.

Proszę, więc o cierpliwe czekanie na premierę oficjalnej wersji, która nastąpi za około 2 tygodnie.

Dzień: 30 Października 2011 - "Dział Download"

I oto dla państwa powstał dział "Download" w którym to możecie Państwo pobrać program PhotoMake 2. Aktualnie wersja pliku to beta do testowania. Testy potrwają kilka dni po czym pojawi się wersja oficjalna. Program PhotoMake 2.0 jest ukończony. Wszelkie uwagi mile widziane.

W dziale Download mają Państwo do pobrania jeden z dwóch plików. Jeden to rar drugi to zip. Jaki plik Państwo pobiorą jest to obojętne. Zip i rar są dla wygody i jeśli jeden użytkownik preferuje rar-a to może go pobrać a jeśli nie to zip-a. Wszystko dla Państwa wygody.

Miłego korzystania z aplikacji. Liczę na pomoc w rozwijaniu projektu. Państwa sugestie i prośby można wysyłać na mój mail widziany na dole strony. Pozdrawiam.

Dzień: 26 października 2011 - "Ukończenie prac!"

Tak jest! Z dniem 26 października projekt dobiegł końca i wszystkie prace zostały zakończone. Program został ukończony a już niedługo... PREMIERA.

Najnowsza notka jak widać jest po aż 23 dniowej przerwie. Przyczyną tego jest spora ilość prac nie tylko nad PhotoMake 2.0, ale także nad kilkoma innymi projektami. PhotoMake 2.0 został ukończony oraz jego wszystkie elementy zostały poprawione. Program nadaje się do użytku i jest w pełni efektywny. Już niedługo na stronie pojawi się dział "Download", gdzie będzie można pobrać program. Nim jednak to się wydarzy na stronie pojawi się liczna ilość artykułów na temat filtrów w programie oraz to jak z nich korzystać. Aby podsycić Państwa ochotę na przetestowanie programu prezentuję małą próbkę aplikacji:

Dzień: 3 października 2011 - "Końcowe etapy pracy nad filtrami"

Kolejne dodatki zostały zaimplementowane w programie, są to: mediana, cegła, fragmentacja oraz rozbicie. Dokładniejszy opis działania i skutków użycia tych filtrów znajdzie się niedługo na stronie, tak samo zresztą jak każdego innego filtru.
Przez te dni również został dodany interfejs do wcześniejszych istniejących już filtrów: przesunięcia i mokrego papieru.

Prace trwają cały czas, lecz są to już tylko dodatki. Program jest w pełni funkcjonalny na tym etapie a jego premiera zbliża się wielkimi krokami. Działu Download można spodziewać się zaraz po opublikowaniu artykułów na temat filtrów i dodatkowych efektów.

Dzień: 28 września 2011 - "Kolejny duży krok do przodu"

Jeden mały krok dla ludzkości, duży dla programu. W tym jednym zdaniu nieco przeinaczonym z oryginału i trzymającym w humorystycznym akcencie można streścić wczorajsze i dzisiejsze prace nad programem. Wszystko za sprawą stworzenia dwóch trudnych filtrów:
- Falowania, które wygląda idealnie
- Anaglifu, umożliwiającego stworzenie z obrazka trójwymiarowy efekt.

Poza tymi dwoma funkcjami pojawiła się opcja... nieskończenie wielkiego filtrowania. Można za pomocą niej skorzystać z gotowych algorytmów - rozmycia, wyostrzenia, wypuklenia oraz znajdowania krawędzi. Zaawansowani graficy będą mieli możliwość wprowadzenia własnych masek filtracji co umożliwi im uzyskanie dodatkowych efektów.

Dzień: 26 września 2011 - "Lekka przerwa i dodanie nowych funkcji"

Jak widać przez prawie miesiąc nic nie pisałem na stronie. Powodem tego była moja przerwa i wakacje na które myślę, że zasłużyłem ;) Poza tym prace cały czas trwały, ale były mniej intensywne. Aktualnie dodawane są nowe funkcje i filtry dodatkowe. Cała aplikacja jest już praktycznie prawie ukończona a niedługo na stronie pojawi się dział download / pobierz gdzie będzie można przetestować na razie wersję testową aplikacji. W czasie wakacji moich prowadziłem delikatne prace nad projektem z tego też powodu prace były o połowę mniej intensywne. Nie zmieniło to jednak faktu, że w programie pojawiły się nowe możliwości takie jak:
- Zmiana rozmiaru obrazka oraz co najważniejsze ta funkcja działa bardzo szybko.
- Zmiana barwy całego obrazka.
- Wyrównanie wertykalne i horyzontalne działające jak linijka. Pozwala to wyrównać horyzont w razie potrzeby.
- Nakładanie obrazka - funkcja ta pozwoli mieszać ze sobą dwa różne obrazki. Dzięki temu można uzyskać ciekawy efekt fotomontażu.
- Nakładanie tekstury - Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych filtrów w programie. Umożliwi on nałożenie dowolnej tekstury na obrazek przy zachowaniu wszelkich szczegółów. Dzięki temu możemy uzyskać nieskończoną ilość wariacji.
- Przesunięcie - filtr ten przesuwa obrazek bądź jego fragment
- Efekt mokrego papieru - Jest to dodatkowy abstrakcyjny twór. Efekt jaki uzyskamy przypomina mokry papier na którym jest zdjęcie.

Jak widać, więc prace przebiegały w odpowiednim tempie. Dodatkowo obniżyłem zużycie pamięci przez program. Kilka zmian w strukturze i małe poprawki. To wszystko przybliża nas do premiery PhotoMake 2.0

Dzień: 29 sierpnia 2011 - "Zakończenie prac refaktoryzacyjnych"

Dziś zostały zakończone kolejne prace nad projektem. Wszystkie podstawowe narzędzia i filtry zostały zaimplementowane. Następne zadania to: Stworzenie dodatkowych filtrów oraz poprawa istniejących. Cały program jest już w końcowej fazie produkcji i zbliża się wielkimi krokami do premiery. Można zauważyć również rzadsze uaktualnianie strony. Powodem tego są oczywiście prace, które wykonuję teraz bardzo powoli i dokładnie tak by każdy nawet najdrobniejszy szczegół działał jak należy. Na stronie pojawią się także za niedługi czas tutoriale.

Dzień: 19 sierpnia 2011 - "Kolejne prace refaktoryzacyjne"

Rozpoczynają się z dniem dzisiejszym kolejne prace reafaktoryzacyjne, mające przede wszystkim na celu poprawienie jakości i wydajności danych filtrów oraz poprawienie interfejsu przy określonych filtrach, tak aby korzystanie z nich było zarówno zaawansowane jak i proste i przyjemne. Prace owe mogą potrwać około tygodnia. Następnie zostanie do wykonania jedynie ostatnia część programu, czyli kilka dodatkowych filtrów plus na sam koniec poprawa wszystkich niedociągnięć.

Dzień: 19 sierpnia 2011 - "Aktualne filtry"

Najważniejsze filtry zostały wykonane i prace nad nimi zakończone. Pozostała jedynie refaktoryzacja, która owe filtry poprawi pod względem działania jak i wydajności. Program posiada wszystko to co powinien posiadać czołowy program graficzny. Filtry są wykonane w najwyższej jakości z najwyższym zaangażowaniem, właśnie dlatego owy program posiada "duszę", a ta z kolei pozwoli osiągnąć za pomocą filtrów ogromny rozmach. Aktualna lista filtrów dla użytkownika to:
- Rozjaśnienie
- Przyciemnienie
- Kontrast
- Gamma
- Balans kolorów
- Nasycenie
- Skala szarości
- Ekspozycja
- Progowanie
- Pasteryzacja
- Negatyw
- Dodaj szum
- Rozmycie
- Minimalizacja
- Maksymalizacja
- Korekcja cieni i świateł
- Nakładanie warstwy
- Kolor selektywny
- Usuwanie szumu
- Wyostrzanie
- Rastrowanie
- Wiatr
- Dyfuzja
- Sepia
- Winieta
- Mozaika

Dodatkowo zakończone zostały prace nad bardzo delikatnym zagadnieniem jakim są: obracanie fotografii oraz zmienianiem jej wielkości. Oba te zadania zostały wykonane w 100% precyzyjnie i zgodnie z planem. Obracanie jak i zmienianie wielkości działa nadzwyczaj szybko i dokładnie.

Trzymajcie kciuki za "ostatnią prostą".

Dzień: 12 sierpnia 2011 - "Brakujące filtry"

Prace nad filtrami są aktualnie rozwijane z najwyższym priorytetem. Stworzono już wiele filtrów gotowych do działania. Pozostałą część to filtry dość skomplikowane, lecz bardzo użyteczne z tego też powodu prace nad nimi bardzo mnie pochłaniają. Przez najbliższe dwa tygodnie prace nad filtrami będą bardzo ciężkie, natomiast po tym okresie zacznie się kolejna refaktoryzacja kodu podczas której pracować będę nad poprawą wydajność, a także nad dodaniem nowych możliwości do istniejących filtrów. Prace te będą również dość długie (około tygodnia) po czym rozpocznie się projekt: "ostatnia prosta" podczas którego program będzie wykańczany. Już niedługo, już niedługo...

Dzień: 9 sierpnia 2011 - "13 nowych filtrów"

Prace nad kolejnymi filtrami trwają. Prace te najprawdopodobniej będą trwać do końca sierpnia, po czym rozpoczną się pracę refaktoryzacyjne i prace nad ostatecznymi poprawkami, dodatkami, ulepszeniami itd.
Filtry i ich możliwość przedstawię na stronie w dniach wolnych od programowania. Kiedy to nastąpi niestety nie jestem w stanie określić dokładnie. Filtry przedstawię w taki sam sposób jak narzędzia. Będzie widniał opis danego filtru, okno jego obsługi oraz opis jak z niego korzystać oraz jakie korzyści dany filtr za sobą niesie. Warto czekać.

Dzień: 4 sierpnia 2011 - "Stworzenie 5 pierwszych filtrów"

Z kolejnymi dniami prace toczyły się nad trzema kwestiami:
- Poprawą kodu
- Stworzeniem szkieletu i podkładu dla filtrów
- Stworzeniem filtrów.

Aktualnie znajduje się w programie 5 filtrów takich jak: "Wypełnienie", "Rozjaśnienie", "Przyciemnienie", "Kontrast" oraz "Gamma". Z każdym dniem ta lista będzie się powiększać. Opcje nad którymi pracuję aktualnie i nad którymi prace będą trwać jeszcze przez dłuższy okres czasu to:
- Wtapianie
- Obrysuj
- Balans kolorów
- Ekspozycja
- Nasycenie
- Cienie/światła
- Progowanie
- Pasteryzacja
- Negatyw
- Wymiana kolorów
- Obracanie
- Filtr imitujący warstwę
- Skala szarości
- Sepia
- Pikselowanie
- Wiatr
- Anaglify
- Szum
- Pieprz
- Sól
- Usuwanie szumu, kurzu i rys
- Tworzenie siarczystości
- Mediana
- Kawahara
- Maksymalizacja
- Minimalizacja
- Filtry macierzowe ustalane przez użytkownika
- Rozmycie
- Falowanie
- Efekt HDR
- Efekt Ortona
- Wypuklanie
- Wyostrzanie
- Wykrywanie krawędzi
- Akutencja
- Rastrowanie
- Tworzenie spękaliny
- Patchwork
- Mokry papier
- Dyfuzja
- Cegła
- Kafelki
- Winieta
- Nakrycie teksturą
- Gradienty
- Zmiana rozmiaru obrazka

Lista tych zadań będzie systematycznie wykonywana. Po wykonaniu tych zadań przejdę do realizacji dodatkowych opcji w programie, które będą swoistym dodatkiem.

Niedługo zaprezentuję też stworzone filtry. Opis przedstawię podobnie jak opis narzędzi. Można się również spodziewać videotutriali.

Dzień: 4 sierpnia 2011 - "Opis narzędzi tekstu"

Ostatnie opisy zostały zakończone. Na stronie można przeczytać brakujące wpisy. Niedługo opisane zostaną filtry i sposób ich działania. Z czasem też pojawią się tutoriale. A tymczasem zapraszam do zapoznania się z opisem działania narzedzi tekstu: <przejdź do opisu narzedzi tekstu>

Dzień: 30 lipca 2011 - "Prace refaktoryzacyjne dobiegają końca"

Prace nad poprawieniem wydajności i czytelności kodu dobiegają ku końcowi. Aktualnie robione są ostatnie szlify nad paletą historii oraz nad narzędziami. Wszystkie te elementy, które dotyczą tych dwóch zagadnień są ostatnimi poprawkami na dziś. Od 31 lipca bądź 1 sierpnia rozpoczną się prace nad filtrami. Filtry są ostatnią "prostą" w PhotoMake niemniej ta prosta jest bardzo daleka. Premiery proggramu można się spodziewać za około 3 miesiące. Jutro (31 lipca) przedstawię ostatnie narzędzia jeszcze nie opisane na stronie.

Dzień: 27 lipca 2011 - "Prace refaktoryzacyjne"

Od dnia 27 lipca przez około 3 dni trwać będą prace refaktoryzacyjne. Oznacza to, że projekt będzie poprawiany pod kątem zarówno wydajności jak i pod kątem czytelności kodu źródłowego. Po zakończeniu tych prac rozpoczną się operacje dotyczące filtrów. W niedługim czasie zostaną przedstawione także pzoostałe narzędzia, które jeszcze nie są opisane na stronie.

Dzień: 27 lipca 2011 - "Zakończenie prac nad głównymi zadaniami"

Dziś jak widać jest bardzo dużo wpisów. Jest to niewątpliwie kamień milowy całego projektu, ponieważ to dziś ukończone zostały podstawowe opcje w programie będące teraz w całości szkieletem całej aplikacji. To od dziś projekt już nie jest tworzony pod kątem "tego co musi być", lecz pod kątem funkcjonalności mogących rywalizować z najlepszymi programami graficznymi. Od dziś PhotoMake jest już tworzony pod kątem filtrów oraz pod kątem ulepszania optymalizacji zaimplementowanych już działań. Oznacza to, że dzień premiery znacznie się zbliżył, a cały projekt przeszedł fazę najtrudniejszych elementów.

Dzień: 27 lipca 2011 - "Zakończenie prac nad narzędziami"

Jest to bardzo daleki krok, rzekłbym nawet kamień milowy w procesie tworzenia PhotoMake. Z dniem 27 lipca oficjalnie zakończyłem działania nad wszystkim narzędziami będącymi w programie PhotoMake. (jeszcze nie wszystkie są opisane na stronie, ale to ulegnie zmianie za najpóźniej parę dni). Tworzenie narzędzi było jednym z kluczowych i bardzo trudnych zadań. Zakończenie prac nad nimi oznacza, że aplikacja jest już w połowie drogi do ukończenia, a następne zadania jakie mnie czekają to:
- Implementacja Menu głównego.
- Implementacja głównych opcji w Menu głównym
- Implementacja i dokładna obsługa wielu Menu podręcznych
- Rozpoczęcie prac nad filtrami

To są 4 główne zadania jakie na mnie czekają. Wszystkie owe zadania będą trwać do końca projektu, ponieważ każda z wymienionych rzeczy będzie się rozwijać, aż do premiery PhotoMake.

Dzień: 27 lipca 2011 - "Otworzenie nowych stron"

Strona domowa projektu zmieniła się dość znacznie od czasu rozpoczęcia projektu. Podstrona na której właśnie się znajdujesz powstała 27 lipca 2011 roku, mimo tego, że rozpoczęte prace nad projektem sięgają maja tego samego roku. Powodem tego jest fakt, iż na początku prace były czysto techniczne, co oznacza, że musiałem napisać całą strukturę aplikacji, a dopiero potem ową strukturę wypełnić i uzupełniać. Postanowiłem o tych sprawach nie pisać na stronie, gdyż zainteresować one mogłyby tylko programistów. Jednak teraz sprawy uległy zmianie i aktualnie projekt przetwarza się w działającą i w pełni funkcjonalną aplikację, a funkcjonalności z pewnością zainteresują przyszłych użytkowników. Z tego też powodu na tej stronie powiadamiać będę o tym jakie prace i jak długo będą one trwać. Pozwoli to osobom zainteresowanym śledzić przebieg tworzenia programu. W razie pytań lub sugestii proszę bardzo o kontakt na mail lub gg, podane w stopce na stronie.
Kreator stron internetowych - przetestuj