PhotoMake 2.0 - Program do obróbki grafiki rastrowej
Innowacyjny, łatwy w obsłudze, wielozadaniowy program do obróbki grafiki

Niebanalna estetyczna ramka na zdjęciu

W tym tutorialu znów zajmiemy się ramkami na zdjęciu, lecz tym razem będą to ramki mocno efektowne. Ich wykonanie jednak nie różni się zbytnio od zwykłych ramek.

Oto nasze zdjęcie bazowe
Nasze najbliższe modyfikacje nie będą się praktycznie niczym różnić od wykonania zwykłej ramki. Musimy teraz stworzyć obramowanie poprzez zaznaczenie. Ja wybrałem zaznaczenie prostokątne. Gdy już owe zaznaczenie wykonałem wzdłuż całego obrazka pozostawiając jedynie miejsce na ramki, wykonałem zaznaczenie odwrotne, tak by obraz był zaznaczony od zewnątrz, a nie wewnątrz.
Dokonujemy tego poprzez menu Zaznaczenie->Zaznacz odwrotność

Gdy już to zrobimy musimy upewnić się, że mamy wybrany czarny kolor na palecie kolorów. Czarny kolor będzie nam potrzebny do stworzenia cienia.

Wybieramy menu Zaznaczenie->Wypełnij
Wzór ramki już mamy, teraz istnieje konieczność złagodzenia brzegów. To właśnie te złagodzone brzegi będą naszym cieniem na fotografii.
Wybieramy menu Zaznaczenie->Wtapianie
Pozostawiając zaznaczenie tak jak jest (prostokątne i odwrócone) dokonamy teraz najważniejszej czynności. Nałożymy na naszą fotografię inny obrazek.
Do ramek najlepiej nadają się pewne wzorki. Wzorki owe znajdziemy w internecie. Jest ich mnóstwo i nikomu nie powinno sprawić problemu znalezienie satysfakcjonującego wzorka.

W naszym przypadku będzie to:
Cały czas pamiętając o zaznaczeniu, wybieramy menu Tekstury / Obrazki->Nakładanie obrazka
Wybieramy "autodopasowanie", ponieważ interesujący nas wzór powinien pokrywać cały obraz. W menu filtra możemy dokonać pewnych zmian jeśli takie nas interesują, a następnie zatwierdzić zmiany. Efekt końcowy może wyglądać np tak:
Kreator stron internetowych - przetestuj