PhotoMake 2.0 - Program do obróbki grafiki rastrowej
Innowacyjny, łatwy w obsłudze, wielozadaniowy program do obróbki grafiki

Podstawowe informacje o trybach

Co to są tryby malowania?

Tryby malowania to znakomite dodatkowe opcje, które możemy uaktywnić zarówno podczas korzystania z narzędzi, ale także podczas wykorzystania wbudowanych filtrów. Tryby te służą do różnego rodzaju efektów. Jedne tryby uwydatniają światła, inne zaś mogą posłużyć do zmodyfikowania trudno dostępnych miejsc na obrazku jak np. modyfikacja nieba przez siatkę ogrodniczą, lub też zmodyfikowania trawnika bez zwracania uwagi na to co znajduje się na nim.
Tryby są inteligentne i każdy nadaje się do czegoś innego. Opcje trybów będą nam towarzyszyć cały czas podczas pracy z PhotoMake i to one pozwolą uzyskać tysiące różnych wariacji za pomocą tego samego filtru. Dobry grafik będzie potrafił wykorzystać tryby malowania do swoich celów i za ich pomocą uzyska efekty niespotykane nigdzie indziej. Poszczególne tryby opisane są poniżej. Liczba trybów bardzo możliwe, że się powiększy.
Zapraszam do zapoznania się z opisem poszczególnych trybów. Niedługo też pojawią się videotutoriale ukazujące możliwości trybów i przykładowe możliwości ich wykorzystania.

Jak korzystać z trybów malowania?

Korzystanie z trybów jest bardzo proste, lecz jest zrealizowane inaczej niż w większości znanych programach graficznych. W PhotoMake będziemy mogli korzystać z trybów na prawie każdym kroku. Będzie to dotyczyć narzędzi rysowniczych jak i filtrów.
Przy wyborze narzedzi zasada działania będzie wyglądać tak:
- Wybieramy narzędzie
- Ustalamy parametry narzędzia
- Wybieramy tryb z którego chcemy skorzystać lub pozostawiamy tryb standardowy (Zwykły)

Z kolei przy filtracji obrazu wygląda to tak:
- Wybieramy filtr z menu
- Ustalamy parametry danego filtru
- Wybieramy tryb działania lub pozostawiamy standardowy (Zwykły)

Jak widać sposób wykorzystania trybów jest banalnie prosty. Liczba trybów może z początku wydać się przytłaczająca, lecz z czasem zauważymy, że każdy tryb jest łatwy do zapamiętania i intuicyjnie będziemy korzystać z wyboru trybów.
Kreator stron internetowych - przetestuj