PhotoMake 2.0 - Program do obróbki grafiki rastrowej
Innowacyjny, łatwy w obsłudze, wielozadaniowy program do obróbki grafiki

Szkic ze zdjęcia - wersja ciemna

Za pomocą programu PhotoMake 2.0 bardzo łatwo można uzyskać efekt szkicu danej fotografii.
W tym celu potrzebne są jednak pewne kroki. Przejdźmy do przykładu. Będziemy operować na tym zdjęciu bazowym.
Teraz wystarczy wykonać ze zdjęcia kolorowego zdjęcie czarno-białe. W tym celu wchodzimy w menu Filtry proste->Skala szarości i dokonujemy zmian wedle naszych oczekiwań.
Mój przykład wygląda tak:
Następnym krokiem jaki musimy wykonać jest znalezienie krawędzi na obrazie. W tym celu przechodzimy do menu Krawędzie i wybieramy interesujący nas algorytm. W moim przypadku to Krawędzie->Filtry konturowe
Teraz przejdziemy do głównego zadania w naszym pomyśle. Musimy nałożyć na obraz z krawędziami nasz obraz bazowy i zastosować tryb krycia "Narzuta".
Jeśli nasz obrazek bazowy nie jest zapisany na dysku można efekt ten uzyskać korzystając z pędzla historii z zaznaczonym trybem "narzuta". Efekt będzie taki sam.

Ja jednak preferuję zapisanie obrazka na dysk, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni manipulować historią. Tak, więc przechodzimy do menu Tekstury / Obrazki->Nakładanie obrazka zaznaczamy dla pewności autodopasowanie i wybieramy nasze zdjęcie bazowe z dysku.
Tryb krycia zaznaczamy na "Narzuta" i zmieniamy suwak przezroczystości na 100%. Po wykonaniu tych zabiegów zatwierdzamy zmiany.
Teraz już tylko pozostaje ponownie przekształcić zdjęcie na czarno-białe wchodząc w menu Filtry proste->Skala szarości. Wybieramy tu parametry takie jakie uznamy za stosowne. Po ustaleniu odpowiednich parametrów dokonujemy zmian w obrazie klikając na przycisk "Ok" i uzyskujemy efekt szkicu.
Kreator stron internetowych - przetestuj