PhotoMake 2.0 - Program do obróbki grafiki rastrowej
Innowacyjny, łatwy w obsłudze, wielozadaniowy program do obróbki grafiki

Szkic ze zdjęcia - wersja jasna

Ten artykuł jest uzupełnieniem poprzedniego. Pokażę tutaj co zrobić by szkic był jasny, a nie ciemy bez manipulowania trybami i rodzajami krycia.
Będziemy też operować na tej samej fotografii jak poprzednio.
Fotografię tak jak w artykule poprzednim zamieniamy kolejno na czarno-białą fotografię, a następnie wyszukujemy na niej krawędzi jednym z filtrów znajdujących się w menu "Krawędzie".

Dokonujemy, więc przekształceń:
Filtry proste->Skala szarości
a następnie
Krawędzie->Filtry konturowe
Po uzyskaniu tych krawędzi w poprzednim artykule od razu tworzyliśmy narzutę z obrazka bazowego. Teraz jednak nim to zrobimy dokonamy prostego filtru negatywu uzyskując w ten sposób jasny obraz krawędzi. Spowoduje to, że narzuta obrazu bazowego będzie rozjaśniona.

Przechodzimy, więc do menu Filtry proste->Negatyw
Teraz dokonujemy narzuty. Przypominam z poprzedniego artykułu, że można tego dokonać na dwa sposoby. Jeśli nie posiadamy zdjęcia bazowego na naszym dysku zmiany dokonać można przy pomocy pędzla historii z ustawionym trybem "narzuta", jeśli zaś posiadamy zdjęcie bazowe na dysku, wtedy wystarczy dokonać nałożenia obrazka z ustawionym trybem "narzuta".

Wchodzimy, więc w menu Tekstury / Obrazki->Nakładanie obrazka dla pewności, że cały obraz będzie pokryty zaznaczamy autodopasowanie i dokonujemy zmian z ustawionym trybem "narzuta" oraz przezroczystością 100%. 
Teraz już tylko pozostaje zmienić obrazek na szare barwy dokonujemy tego tak jak poprzednio przez Filtry proste->Skala szarości
Kreator stron internetowych - przetestuj