PhotoMake 2.0 - Program do obróbki grafiki rastrowej
Innowacyjny, łatwy w obsłudze, wielozadaniowy program do obróbki grafiki

Opis trybów rozjaśniających

Poniżej przedstawię sposoby krycia kolorem zielonym (2 obrazki) całe fotografie, zaś po prawej stronie pokażę sposób krycia warstwy i możliwe wykorzystanie trybu. Łatwo w ten sposób zauważymy różnice pomiędzy danymi trybami. Pamiętajmy, że trybów jednak nie musimy używać do całych obrazków, ale również do niewielkich fragmentów. Tutaj jest to tylko przykład.
Obraz oryginalny:

Tryb "Dosycenie koloru"

Tryb ten nasyca kolory na obrazku. Dzięki wykorzystaniu tego trybu kolory staną się bardziej jaskrawe i barwne. Efekt idealny można uzyskać przy fotografiach mocno wyblakłych bądź wypłowiałych. W takich przypadkach tryb ten nasyci kolory i powrócą one do pierwotnego stanu.

Tryb "Jaśniej"

Ten tryb stoi w opozycji do trybu "Ciemniej". Działa dokładnie odwrotnie jak wspomniany przed chwilą tryb. Modfyikuje ciemne piksele rozjaśniając je a jasne piksele pozostawia takie jakimi są.
Wykorzystać ten tryb możemy przy modyfikacjach ciemnych obszarów na fotografii.

Tryb "Mnożenie odwrotności"

W trybie tym uzyskujemy efekt wyblakłego obrazka. Rozjaśnia on ciemniejsze fragmenty fotografii, a jaśniejsze modyfikuje słabiej. Tryb ten nadaje się idealnie przy modyfikacjach obszarów ciemniejszych, które chcemy rozjaśnić w sposób szybki i inteligentny.

Tryb "Rozjaśnienie liniowe"

Tryb ten rozjaśnia obrazek nieco inaczej niż pozostałę tryby, ponieważ modyfikacji ulegają tylko te piksele które są jasne. Fotografia, więc zachowuje ciemne fragmenty ciemnymi a jasne rozjaśnia jeszcze mocniej. Efekt przydaje się jeśli chcemy uzyskać barwy bardzo intensywne.

Tryb "Screen"

Tryb który rozjaśnia fotografię. Działa odwrotnie jak mnożenie, a więc obraz z równie szybko się rozjaśnia jak przy trybie "mnożenie" obraz się ściemnia. Przdaytny tryb przy obrazach ciemnych, gdzie chcemy uwydatnić pewne fragmenty.

Tryb "Dodawanie szarości"

Jest to kolejny z trybów rozjaśniających. Polega on na zamienieniu koloru mieszania na szary a następnie odpowiednim dodaniu szarości do pikseli. Na uwagę zasługuje fakt, że algorytm wychwyca kolorowanie od zmiany jasności. Dzięki temu jeśli chcemy rozjaśnić obrazek cienie pozostaną bez zmian, natomiast jeśli kolorujemy jakąś barwą piksele zabarwią się.

Kreator stron internetowych - przetestuj