PhotoMake 2.0 - Program do obróbki grafiki rastrowej
Innowacyjny, łatwy w obsłudze, wielozadaniowy program do obróbki grafiki

Wymiana nieba

Czasami by polepszyć fotografię jesteśmy zmuszeni zamienić pewne elementy na fotografii. Dziś zaprezentuję jak za pomocą programu PhotoMake 2.0 wymienić niebo na fotografii.

Teoria:
Aby zmienić niebo na zdjęciu wystarczy zaznaczyć niebo za pomocą narzędzia "różdżka", a następnie nałożyć obrazek, który przedstawia niebo. Wszystko się wyjaśni, gdy zaczniemy pracować. Do dzieła.

Zdjęcie na którym będziemy pracować to:
Jak widzimy niebo tutaj jest proste do zaznaczenia, gdyż jest jednolite. Gdyby tak nie było należałoby doprowadzić niebo do jednolitej barwy (a przynajmniej na tyle na ile to możliwe) za pomocą dostępnych narzędzi i filtrów. Do tego celu idealnie nadaje się ekspozycja, gamma, rozjaśnianie, przyciemnianie lub zwykłe pędzle do malowania. Nie powinno to sprawić większego problemu większości użytkownikom.

Korzystamy teraz z narzedzia "Różdżka" i zaznaczamy niebo:
Jak widać nasze zaznaczenie obejmuje też troszkę domku. Nic nie szkodzi zajmiemy się tym później i nie będzie to miało większego znaczenia. Po tej operacji musimy nałożyć na obrazek nasze niebo.
W tym celu musimy skorzystać z opcji Tekstury / Obrazki->Nakładanie obrazka lub skorzystać ze skrótu klawiszowego Ctrl+Alt+V.

Niebo jakie nakładamy wygląda tak:
Moje parametry jakie zastosowałem przy nakładaniu nieba to:
Po zatwierdzeniu zmian i dokonaniu nałożenia obrazka wybieramy pędzel historii. U mnie ustawienia pędzla historii wyglądają tak:
Tak ustawionym pędzlem malujemy na lukach w domu, które zostały zmienione przez nałożenia nieba. Wystarczą proste kliknięcia. Po dokonanych zmianach pędzlem historii otrzymujemy obraz wyglądający tak:
Kreator stron internetowych - przetestuj